SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Tekastore (http://www.tekastore.com/)   ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Mesafeli Satış Sözleşmesi dir.

Bu sözleşme   06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiştir. Sözleşme ile ilgili maddeler ekteki gibidir.

Madde 1- SATICI BILGILERI

Ünvani: 
AFS Naturel İnteraktif Metal San.Tic.Ltd.Şti. (Bundan sonra http://www. Tekastore .com veya SATICI olarak anilacaktir)
Adresi:   
YALI Mahallesi Mareşal FEVZİ ÇAKMAK Caddesi No:58. Maltepe / İstanbul

Web Adresi : www. Tekastore .com
E-posta : [email protected] Tekastore .com
Telefon Numarasi : 0 542 417 2879
Faks Numarasi : 
(90 216) 370 40 35

 

Madde 2-ALICI BILGILERI 

ALICI (Müşteri) www. Tekastore .com alışveriş sitesine üye olan kişidir.   Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Sipariş No :
Teslim Edilecek Kişinin Adi -Soyadi/Ünvani:

T.C Kimlik No/Vergi No:
Teslimat Adresi :
Telefon:
Cep Telefonu:
E-mail: 

 

Madde 3-SÖZLEŞMENİN KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Bu sözleşmenin konusu, Alicinin Satıcıya ait www.tekastore.com web sitesinden elektronik ortamda veya 0850 302 50 10 nolu telefondan sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alici, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakki konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www. tekastore .com sitesinde ana   sayfada yer alan satış koşulları,iade,garanti,kargo vb bilgiler ve fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, asagıda belirtildigi gibi olup, bu vaatler .... tarihine kadar geçerlidir.

Mal / Ürün/Hizmet Türü:
Marka/Model:
Rengi:
Adedi:
Satis Fiyati (KDVdahil) :
Kargo Ücreti:
Ödeme Sekli:
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kisi:
Fatura Adresi:

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1-18 yaşından küçük kişiler SATICI internet sitesinden, çocuklara yönelik ürünlerin satışa sunulması durumunda dahi, alışveriş yapamaz.

 

4.2- Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye, fatura ve/veya irsaliyeli fatura eşliğinde yasal süreyi aşmamak üzere teslim edecektir. Sadece sevk irsaliyesi ile gönderilen ürünlerin faturaları, bilahare fatura adresine postalanacaktır .

 

4.3-ALICI tarafından online siparişi verilen ürün, mevzuatta öngörülen süreyi aşmayacak şekilde ve  internet sitesindedetayları verilen ve mevzuata uygun süreler dahilinde ALICI veya ALICI tarafından bildirilen adresteki kişilere teslim edilir. Alıcı tarafından bildirilen adreste hata ve/veya eksiklik bulunması veya söz konusu adresteki kişilerin ürünü teslim almaması gibi durumlardan SATICI sorumlu değildir. Teslim anında ALICI?nın veya teslim edilmesini istediği kişinin adresinde bulunmaması durumunda dahi, SATICI teslim yükümlülüğünü zamanında ve eksiksiz yerine getirmiş addedilecektir. Bu nedenle teslimat sorunları yaşanmaması için sistemde kayıtlı olan fatura ve teslimat adreslerinin tam ve eksiksiz olmasına ALICI?nın ayrıca dikkat göstermesi gerekmektedir.

 

4.4- Sözlesme konusu ürün, alicidan baska bir kisi veya kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi veya kurulusun teslimati kabul etmemesinden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.

4.5-SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

4.6- Teslimat sırasında hasarlı olduğu belirlenen ürünler hakkında kargo yetkilisi ile birlikte tutanak tutulması gerekmektedir.

4.7- Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

 

4.8-Ürünün tesliminden sonra aliciya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 isgünü içinde kullanılmamış,ambalajı zarar görmemiş ve eksiksiz bir şekilde SATICI ya göndermesi zorunludur. Böyle bir durumda nakliye giderleri aliciya aittir.

 

4.9- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde, SATICI 10 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.

 

4.10-ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir.

 

4.11-Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4822 Sayılı Kanun ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelikhükümleri uygulanır.

 

4.12- İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren geçerlilik kazanır.

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI

 

5.1- ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICIya faks, e-mail ve telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış,ambalajı bozulmamış ve eksiksiz   olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, üçüncü kişiye veya ALICIya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının SATICI?ya iadesi, 395 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICIya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

 

MADDE 6-CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAK ÜRÜN/HİZMETLER

 

6.1- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlar,sarf malzemeleri ,kişiye özel üretilen veya değiştirilen ürünler ve hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. Kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılabilmesi ürünün ambalajının açılmamış,bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

 

MADDE 7- TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI


ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICIdan talep edebilir ve her koşulda ALICInın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.  

MADDE 8- YETKILI MAHKEME:

Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir

MADDE 9- YÜRÜRLÜK

Site üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

 

SATICI                                                                                                                            ALICI